O nas

Mandarino

Pomysł na własną restaurację dojrzewał nam w głowach od właściwie 10lat. Każde z nas odbywało swoje podróże kulinarne po różnych zakątkach kraju i świata, zdobywając doświadczenie. Zmieniały się koncepcje wystroju, pomysły na nazwę, ulepszaliśmy zdobywane receptury, ale zawsze niezmiennie wiedzieliśmy że będzie to miejsce z przewagą kuchni włoskiej. Decyzja zapadła pod koniec ubiegłego roku i od tego momentu już nic nas nie mogło powstrzymać. Ze starcia się koncepcji właścicieli oraz głównego kucharza powstało MANDARINO. Od sycylijskiej mandarynki. Sycylii, fascynującej egzotyką, bogactwem zabytków i fantastycznymi krajobrazami. Wyspy mitów i legend. Mozaiki kultur i narodów.

Nie chcieliśmy tradycyjnej włoskiej trattorii, w drewnie z oliwami, makaronami i winami na regałach, z Colloseum na ścianach.
Nie chcieliśmy też miejsca "sztywnego" z obrusami i szkłem na stołach, zupełnie nie oddającego klimatu Italii.

Wymarzyliśmy sobie miejsce nowoczesne ale nie zimne, eleganckie ale nie krępujące. Słowem: współczesny casual restauracyjny gdzie każdy będzie się czuł dobrze: od dzieci po dziadków. Wygodne kanapy miłe w dotyku zestawiliśmy z nowoczesnymi transparentnymi krzesłami. W oknach postawiliśmy prawdziwe drzewka ze świeżymi pachnącymi cytrynami, a na barze mini drzewka mandarynkowe. Na ścianach powiesiliśmy czarno-białe fotografie, przełamane elementami w kolorze mandarynkowym, przedstawiające widoki typowe dla Sycylii: katedrę w Palermo, uliczkę Taorminy, uroczyste wozy z Syrakuz. Na stołach nadrukowaliśmy kratkę, nawiązującą do typowych południowych obrusów.

Menu stworzyliśmy w większości z przepisów które czekały na "swój czas" od lat. A pozostałe -"świeżynki"-testujemy i dopracowujemy codziennie. Głównie pod wpływem informacji zwrotnych od Was, naszych sędziów :)

Założenie od którego nie odeszliśmy: ma być świeżo, maksymalnie bez półproduktów i "gotowców" oraz z autentycznych surowców.

Każdy klient powinien znaleźć w nim coś smakowitego dla siebie. Zupy-bez żadnych proszków, bogate w składniki, sycące.
Przystawki-typowe dla kuchni śródziemnomorskiej np bruschetta z wypiekanych przez nas bułeczek czy owoce morza.
Sałaty-małe jak u innych duże, a duże około półkilowe, enorme, czyli ogromne. Z makaronami, dającymi efekt pożywnego sycącego obiadu. Próżno szukać u nas typowych kompozycji np sałatki greckiej.
Pasty, w większości świeże, nie suszone, w tym naszej produkcji, jak na przykład tortellini z nadzieniem z sera ricotta, szpinaku i kurczaka z sosem śmietanowym z dodatkiem pieczarek. Secondi piatti czyli dania główne to kilka propozycji niestandardowych połączeń smaków które mamy nadzieję pozytywnie Was zachwycą: wino Marsala i kapary plus indyk, czy papryka i włoska kiełbasa plus kurczak, czy szpinak i szafran z łososiem.
A do tego doborowego towarzystwa pizza 25cm 45cm i 55cm średnicy. Ciasto cienkie z dodatkiem typowej włoskiej mąki,mamy nadzieję że przypadnie do gustu wszystkim znudzonym tradycyjną pizzą w wydaniu polskim :)  Na zakończenie desery. Jakże by inne jak nie włoskie.... Nasza dewiza: ZASKAKUJEMY!
Nie mamy tiramisu, za to proponujemy strudel w wersji sycylijskiej dodatkowo z gałką lodów czy sorbet mandarynkowy w mandarynce.

Składniki wszystkich pozycji w menu komponowaliśmy tak abyście czuli że serwujemy Wam coś wyjątkowego.

My pokochaliśmy kuchnię włoską w szerokim niestereotypowym ujęciu.
Wy pokochajcie kuchnię MANDARINO

ZAPRASZAMY
BENVENUTO